Ledra Art Müzik ve Güzel Sanatlar Stüdyosu

Ledra Art Müzik ve Güzel Sanatlar Stüdyosu, Kıbrıs’ta iki genç idealist müzisyen arkadaş olan Ertem Nalbantoğlu (Phd) ve Hüseyin Altan‘ın girişimleri ile, sanat olgusunun, bireylerin gerek eğitim sürecinde, gerekse okul sonrası yaşamlarında daha fazla ve nitelikli bir biçimde bulunması gerektiği düşüncesinden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Kuzey Kıbrıs’ta ana kucağından sonra genellikle 3 yaşından itibaren başlayan örgün eğitim; ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite düzeylerinde devam etmektedir. Ledra Art direktörleri Ertem Nalbantoğlu ve Hüseyin Altan bu gerçekliğin üzerine profesyonel bir anlayışla gitme kararı alarak ülkemizin müzik ve güzel sanatlar alanında içinde bulunduğu durumun iyileştirilmesinde öncü bir rol üstlendiler.

Ledra Art yapısı, felsefesi, kadrosu ve olanakları itibariyle ülkemizdeki sanat eğitimi standartlarının üzerinde etkinlikler gerçekleştirebilecek ve sanat eğitiminde gerekli gelişimi sağlayabilmek amaçlı nitelikli eğitim verebilecek bir konumdadır.

Amacımız

 • Kıbrıs öz ve evrensel kültür ve sanat yaşamına nitelikli katkı koymak.
 • Kıbrıs’ta amatör (özengen) ve profesyonel (mesleki) sanat ve müzik eğitimi almak isteyen her yaştan bireye en iyi olanakları sunmak.
 • Kıbrıs’ta kültür ve sanatın çeşitli alanlarında kendini geliştirmek isteyen her bireye bunu en iyi biçimde gerçekleştirebilmeleri için olanak sağlamak.
 • Kıbrıs’ta örgün eğitim sisteminde gerek standart olarak gerekse yoğunlaştırılmış olarak sanat eğitimi alan tüm öğrencilere nitelikli bir alternatif sunmak ve geleceğimiz olan gençlerimizi güzel sanatlar alanında dünya standartlarına en iyi biçimde hazırlamak.
 •  Çeşitli bilimsel sunumlar, görsel ve işitsel materyallerle sanat dallarını ve ilgili konulardaki nitelikli eserleri, sanatsal ve felsefi yanlarıyla toplumumuza tanıtmak ve güzel sanatlar bağlamında Kuzey Kıbrıs’ta çağdaş ve nitelikli bir toplumsal bilinç oluşturmak.
 • Yurt içi ve yurt dışından alanlarında usta ve kendini ispatlamış sanatçılar ve sanat eğitimcilerini kurumumuz etkinlikleri kapsamında ağırlayıp, onların bilgi, deneyim ve becerilerini Kıbrıs Türk toplumu ile paylaşmak.
 • Kıbrıs’ta eksikliği bulunan sanatla ilgili çeşitli ekipman ve materyallerin teminini sağlamak.
 • K.T.F.D. Başbakanlarından ve eski Kıbrıs Cumhuriyeti savunma bakanı Sn. Osman Örek’in anısını yaşatmaya yönelik etkinliklerde bulunmak.
 • Ülkemizde yetişmiş değerli Kıbrıslı bilim insanı, sanatçı ve müzisyenlerin, alanlarında en iyi biçimde çalışmalarına olanak sağlamak.
 • Yerel ve Uluslar arası yaz ve kış kampları düzenleyerek çocuk ve gençlerin sanat için biraraya gelerek etkinlikler yapmasını sağlamak.
 • Kuzey Kıbrıs’ta Halk dansları derneklerine gerekli nitelikli, genç müzisyenler yetiştirmek.

 

Lefkoşa
Müzik, Güzel Sanatlar
Çocuk, Genç, Yetişkin
0392) 229 25 25, 0533 852 65 51
http://ledraart.com
Şht İsmail Beyoğlu Sokak / No:10
Köşklüçiftlik / Lefkoşa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir