MacBook lara güneş enerji paneli ekleyebilir

Apple’ın güneş enerji panelleri için patent başvurusu kabul edildi.

 

Özellikle son birkaç yıldır, mobil ürünlerin kullanımlarının önemli bir oranda artış göstermesi ile beraber cihazların şarj edildikten sonra kullanım süresi, büyük bir önem kazandı.

 

Dolayısı ile hem akıllı telefon hem de tabletlerde cihazlar şarj edildikten hangi işlemlerde ne kadar pil ömrü sunuyor gerçekten önemli. Hatta firmalar, piller ile  alakalı farklı çözümler  sunmaya başladılar. Bunlardan birisi ise güneş enerjili paneller.

 

 

Akıllı telefonlar için kapak şeklinde hazırlanan güneş enerji panelleri vasıtasıyla şarj işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

 

Apple‘ın son patent başvurusu, ‘yeni MacBook‘larda güneş enerji paneli mi olacak?’ sorularını akıllara getirdi. Firmanın başvurusunu yaptığı, onaylanan bu patent, ‘elektronik cihaz ekran modülü‘ olarak belirtiliyor.  Hazırlanan patent görselinde taşınabilir bilgisayar görünüyor, bu da Apple‘ın ilerleyen dönemlerde MacBook‘larda güneş enerji paneline yer verebileceği konusunu gündeme taşıyor. Elbette bu sistemi kullanıp kullanmamak da Apple‘a kalmış bir durum.

Apple-Gunes-Enerji-Paneli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir