Sony PlayStation, Gran Turismo 6 Süper Güncelleme

PlayStation’ın en çok satan Gran Turismo serisinin yaratıcısı Polyphony Digital Inc, Gran Turismo6 oyunu için yeni bir güncelleme sunuyor.

Güncelleme, PolyPhony’nin vizyonu ve dünyanın dört bir yanına yayılmış çok sayıdaki Gran Turismo hayranından alınan geri bildirimler çerçevesinde GT6’nın geçirdiği evrimdeki en son halkayı oluşturuyor.

1.09 güncellemesi ile getirilen özellikler, gerçek sürüş simülatörü Gran Turismo 6 tutkunlarına heyecanlı anlar yaşatacak.

Vision Gran Turismo

Volkswagen GTI Roadster Vision Gran Turismo” yayınlandı. Volkswagen’in spor GTI felsefesinin DNA’sını miras alan tüm tekerleklerden çekişli dinamik süper arabayı deneyimleyebilirsiniz. Güncellemenin kurulumu yapıldıktan sonra, araba “My Home” seçeneğindeki [CARS] bölümü içindeki [Vision GT] seçeneğinden satın alınabiliyor.

Bunun yerine, sadece kısıtlı bir süre için, yeni Seasonal Event içinde bir tur (tur zamanına bakılmaksızın) tamamlayarak da arabayı elde etmek mümkün.

Volkswagen Vision GT” yarış giysileri de [Racing Gear] seçeneğinin altındaki [Special Outfit] bölümüne eklendi. Giysiler aynı zamanda kısıtlı süre için erişilebilecek sezon etkinliği üzerinden de temin edilebilebiliyor.

Red Bull Ring

Red Bull Ring’in tam pist ve kısa parkur planları da oyuna yeni parkurlar olarak eklendi. Red Bull Ring, uzun düz kısımlara sahip olmakla birlikte bu kısımlar arasında aldatıcı zorlu köşelerin de bulunduğu ultra yüksek hızlı bir pist. Bu zorlu dönüşlerin üstesinden nasıl gelindiği nihai tur sürenizi ciddi şekilde etkiliyor.

2014 yılında, Formula 1 yarışları da 11 yıllık bir aranın ardından bu piste yeniden döndü. Pist eski ile yeninin en iyi yönlerini tam anlamıyla bir araya getiriyor.

Volkswagen GTI Roadster Vision
Volkswagen GTI Roadster Vision

Ek Arabalar:

[Dealerships] kısmına GT-R NISMO GT3 Nissan GT Academy Team RJN ’13, Lexus IS F CCS-R ’11 ve Toyota TS030 Hybrid ’12 eklendi.

Arabalara [Recommended Cars] bölümü üzerinden de kolaylıkla erişebilirsiniz.

Fizik Simülasyon Modeli güncellemesi

“Gran Turismo 6”nın fizik simülasyon modeli de güncellendi. Başlıca iyileştirmeler şöyle:
1. Köşe taşları ve tümseklerin bulunduğu yüzeylerde araba dinamikleri
2. Tekerlek geometrisindeki değişikliklerin etkisi (ağırlıklı olarak Kamber Açısı)
3. Arka kısmı ağır arabaların kontrol edilebilirliği

Ayar parçalarının varsayılan ayarları da bu güncellemeye uyacak şekilde düzenlendi.

Arabalarda yapılan ayarlamalar:

Çeşitli Mitsubishi Lancer Evolution X modelleri üzerinde, [Driving Options] içindeki [Active Steering] aktif hale getirildi.

Ek Çevrimdışı Özellik ve Ayarlamalar

  •  [Datalogger]’a bundan böyle Time Trial etkinliklerin Hızlı Menüsü’nden erişilebiliyor. Ancak, bu şekildeki kullanımlarda özelliklerin bir kısmına ulaşılamayacağına da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Daha detaylı bilgi için çevrimiçi kılavuza bakabilirsiniz.
  •  Araba ayarlarını ilk durumuna geri getiren bir [Reset to Default] seçeneği de eklendi.
  •  Sinyalli parkurlarda başlama sinyalleri de aktive edildi.

Ek Çevrimiçi Özellik ve Ayarlamalar

  • Etkinliklerin başlangıcını belirten bir pencere ile pist oylaması için geri sayımlar açık lobinin sağ alt köşesine eklendi.
  •  Hem Drift Rankings hem de Section Time Trials’ta sıralamalar için karşıya yükleme zamanlamaları değiştirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir