22 Dolar a tablet geliyor

Hindistan hükümetinin desteklediği proje kapsamında hayat bulan 35$’lık Aakash Android tablet, ucuz tablet kavramını yeniden tanımlamıştı.

Geçen yıl Hindistan hükümeti nin desteklediği proje kapsamında hayat bulan 35$’lık Aakash adlı Android tablet, ucuz tablet kavramını yeniden tanımlamıştı.

1GHz saat hızında çalışan Cortex-A8 tabanlı işlemci, Android işletim sistemi, 7 inçlik kapasitif ekran, 512MB RAM gibi özellikler taşıyan Aakash, eğitime yönelik devlet desteği nedeniyle bu denli ucuz bir fiyat etiketine sahipti.

Eğitim ile ilgisi olmayan tüketiciler için 60$ civarında bir fiyat etiketi bulunuyordu. Hindistan hükümeti bu kez daha ucuz bir tablet modeli için düğmeye bastığını duyurdu. Aakash 4 adını alacak olan tablet modeli yaklaşık 22$ fiyat etiketi ile gelecek yıl satışa sunulacak ucuzluk kavramını yeni bir seviyeye getirecek.

Ancak tablet ilk piyasaya çıktığında 40$ fiyat etiketine sahip olacak ve sonra 22$ seviyesine inecek. Tabletin üretimi Ocak ayında başlayacak ve ilerleyen dönemlerde satışa sunulacak. Aakash 4 tablet modeli daha iyi özelliklerle sunulacak. 7 inçlik çizilmeye dayanıklı ekran, 3G ve 4G bağlantısı, WiFi, 4GB depolama kapasitesi, 32GB microSD desteği bunlar arasında sayılıyor. Önceki modeller İngiliz Datawind tarafından üretilmişti. Yeni model ise birden fazla üretici tarafından üretilecek. Aakash 4 tabletinin kesin olarak ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir