DataWind Şirketi teknolojiyi ucuzamı veriyor

Dünya da ucuz üretimde atağa geçen şirketler kendini geliştirip büyüdükçe kendi ürettiği malını çıkarana kadar ucuz ,sonra ise ilk çıkardığı teknolojide karına ekliyor.
İlk çıkışlar pahalı oluyor ona rakipler geldikçe ucuzlaşıyor , ilkler herzaman cebi yakıyor .Ucuz olması onun kaliteli olup olmadığı fikrini akla getiriyor .Bazan patlayan bataryalar bazanda telefonun kendisi . Bazanda ucuz diye ısmarladığımız telefon yerine ilginç eşyaların gelmesi .Kaliteli ucuz olması en iyisi ,DataWind şirketi bunu yapmış gibi gözüküyor ,tableti kullananlardan belli olacak zaten ,ilerleyen zamanlar bunu bize gösterecek.

Dünyadaki en ucuz tableti üreten firma bir Amerikan firması olan Datawind şirketidir. Datawind şirketi geçtiğimiz hafta yapılan bir sunumla tabletleri satışa çıkarttığını resmen duyurdu. Bu cihaz şuanlık sadece İngiltere Ve Amerika’da satışta ama yakın zamanda Dünya genelinde satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Datawindin ürettiği bu tablet şuanda 50 Dolar. Özelliklere de hiç yabana atılacak gibi olmayan bu tabletin Türkiyeye gelirse çok fazla tutulacağı kesin. 7 inc dokunmatik ekranı olan tabletin işlemciside Arm Cortex a8 türünde bir işlemci. 480*800 piksel çözünürlüklü bir ekranda bizleri bekliyor. 512 MB ramde işlemcide kendine yer bulmuş durumda. 4 Gb dahili hafızası olan bu tableti kendi imkanlarınızla 32 Gb’a kadar arttırabilirsiniz. Son olarak pil kapasitesinede değinmek gerekirse tam dolu durumdayken 3 saat çalışabildiği gelen bilgiler arasında. Android 4.0.3 ile piyasaya sürüldü ve şimdiden İngilterede trend haline geldiği bilgileri gelmekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir