Panasonic’den Toughpad serisine iki yeni üye

Toughpad serisi ürettiği dayanıklı mobil cihazları ile tanıdığımız Panasonic, bir süredir üzerinde çalıştığı Windows Embedded 8 Handheld işletim sistemli cihazını MWC 2014 etkinliğinde tanıtıldı.

Windows Embedded 8 Handheld işletim sistemi temelinde Windows Phone 8 bulunmakla birlikte kurumsal seviyede güvenlik ve yönetim, WP8 uygulama uyumluluğu, Dynamics AX, Lync ve Office Mobile kurumsal uygulamaları gibi çok profesyonel özellik veriyor.

FZ-E1 Toughpad, 5 inçlik HD ekrana sahip, 2.3GHz saat hızında çalışan üst seviye 4 çekirdekli Snapdragon yonga setinden gücünü alıyor. 6200mAh gücündeki ile ile 40 güne kadar bekleme süresi sunan cihaz, özel teknoloji sayesinde gücü kesmeden pil değişimine imkan tanıyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği olan cihaz ilk bir saatte yüzde 50 doluluk oranına ulaşabiliyor.

Cihazda 8MP çözünürlükte arka kamera, 1.3MP çözünürlükte ön kamera, 2GB RAM, 32 GB depolama kapasitesi, microSD girişi, NFC, 5. nesil WiFi, LTE/3G, entegre barkod okuyucu şeklinde özellikler mevcut. Darbelere karşı dayanıklı olan cihaz 2.5cm kalınlık sunuyor.

Panasonic ayrıca FZ-X1 Toughpad olarak cihazın Android işletim sistemli versiyonunu hazırlamış. Bu versiyonda tek fark 1.7 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli bir Snapdragon yonga seti olması.

Aslında cihazlar akıllı telefon formatında olsa da Panasonic tablet sınıfına sokmayı tercih ediyor. Yıllık olarak 40 000 adet üretilecek FZ-E1 ve FZ-X1 Toughpad cihazları, 1300$ fiyat etiketiyle yaz aylarında sadece kurumlara yönelik olarak satılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir