Samsung ces 2014 ü yeni yılda tanıtıldı

Yeni yılda sunduğu ilk tableti Galaxy Note 10.1 ile Galaxy serisinde Samsung yeni bir sayfa açıyor. Tasarım, yazılım ve donanım alanındaki üstün bir performans ortaya koyan yeni nesil 10.1, yüksek görüntü kalitesi ve işlem kapasitesiyle tüketicilerin gözden geçirmesi gereken bir bilgisayar.İşlemcisi 1.9-GHz Samsung Exynos 5420 .İşletim sistemi ise Android 4.3 TouchWiz .Ekran ise 10.1-inç ‘Super clear’ LCD .
Ekran çözünürlüğü ise 2560x1600p, 299 ppi,RAM sa 3GB.Belleği 16/32/64 GB dahili bellek seçenekleri var, microSD kart girişi ile Kamerası Arka panelde olup 8MP (LED flaş) ön panelde ise 2.0 MP,
bağlantısı 802.11 b/g/n/ac Wi-Fi, Bluetooth ise 4.0; A-GPS ve GLONASS,bataryası 8220mAh Lityum iyon sahip,ölçüler ise 243.1×171.4×7.9 mm,ağırlık: 535 gram.

Söylenen artıları ise yüksek görüntü kalitesi ve gelişmiş çoklu fonksiyon özelliği, S-Pen’in kullanışlı ve pratik olması, tasarım önceki modellerden çok üstün.

Bunun yanında bazı eksikleride görünmekte ,bunlar Batarya performansı soru işaretleri doğurdugu, biraz pahalı olması ile 550 dolardan başlayan fiyatlarla iPad Air’den bile pahalı,kamera fonksiyonları iyi ancak performans çok iyi değil.
Android 4.3 kullanmasına rağmen birden çok kullanıcı için çoklu profil oluşturulamıyor.

Kısa yolları ise ekran görüntüsü almak için üst paneldeki açma tuşuyla, ekran altındaki ana ekran tuşuna aynı anda basılı tutup,açık olan tüm uygulamaları görmek için, ana ekran tuşuyla ses ayarı tuşuna aynı anda basılı tutun.

Oldukça başarılı görüntüsü ve ses çıkışıyla film ve video izlemek için iyi bir cihaz haline getirilmiş. Oyun oynamak içinde iyi bataryası sayesinde uzun kullanım sağlıyor, ses kalitesiyle 10.1, kendini öne çıkaran bir seçenek.Her iki kenarında bulunan hoparlörlerden çıkan sesin yüksekliği ve netliği, diğer modellerde olmayan türden. Müzik severler için iyi bir kompsenti var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir