Samsung’un 12.2 inç tabletinin detayları belli oldu

Samsung Galaxy NotePro,  TabPro serisiyle tablet dünyasını yenilikler ile öncülüğü hedefliyor.

Samsung Electronics, güncel teknoloji ile donatılan, mobil deneyimde mükemmeliyeti amaçlayan Galaxy NotePRO ile TabPRO tablet serilerini, CES 2014 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda kullanıcılarla buluşturdu. 12,2 inç’lik Galaxy NotePRO ile birlikte, 12,2, 10,1 ile 8,4 inç seçenekleri ile gelen  TabPRO ailesi, tablet segmentinin yeteneklerini farklı bir boyuta taşıyor.

12,2 inç’lik görsel deneyimler

Büyük ekran severleri 12,2 inç’lik boyutu ile tüketicinin karşısına çıkan Samsung Galaxy NotePRO,  TabPRO serisi, 4 milyonun üzerinde piksel sayısı, olağanüstü çözünürlüğüyle, beklentilerin ötesinde bir ekran deneyiminin kapılarını aralıyor. Dünyanın ilk 12,2 inç WQXGA Widescreen (16:10) ekranını kullanıcılara sunan seri, şaşırtıcı Full HD video performansıyla da benzersiz bir deneyim yaratıyor. Yeni tablet serisinin, sektöre liderlik edecek ekran özelliklerinin, mobiliteyi ön planda tutarak, oldukça hafif, ince bir çerçeveyle tasarlandı.

 
Büyük ekran için özel olarak optimize edilmiş, kişiselleştirilebilen Magazine UX tasarımı ile içeriğin dilediğiniz şekilde görüntülenmesi son derece kolay. Dijital dergi görselliği sağlayan UX tasarımı, kullanıcıların favori içeriklerini bir pano üzerinde organize edebilmelerini, sık kullanılan uygulamalara kolayca erişebilmelerini sağlıyor.

Güçlü içerik ve güçlü iş ortakları

12,2 inç’lik Samsung Galaxy NotePRO ile TabPRO serisi, kullanıcıların hem kişisel hem profesyonel içeriği yönetmelerine yardımcı olmak için farklı üretim araçlarıyla donatılmış olarak geliyor.
Çoklu Pencere özelliği, kullanıcıların ekranı dört farklı pencereye bölmesini sağlarken,  Sanal Klavye konforlu metin girişi için ideal bir çözüm sağlıyor. Galaxy NotePro‘da bulunan S Pen de “Action Memo”, “Scrapbook”, “Screen Write” ve “S Finder” gibi özelliklere erişim sayesinde, daha yüksek kullanım performansı sunuyor. Pen Window fonksiyonu, kullanıcıların ekrana istedikleri büyüklükte bir pencere çizerek, YouTube, hesap makinesi vb gibi birçok içeriklere anında ulaşabilmelerini sağlarken Remote PC ile ev veya ofis PC’lerine doğrudan Galaxy NotePRO ile TabPRO üzerinden erişebiliyor, dosyalarını uzaktan sorunsuzca düzenleyebiliyorlar.

 
Galaxy NotePRO ile TabPRO, kullanıcılara diledikleri herkesle diledikleri yerde görüşebilmeleri için, sektörün lider web konferans çözümü Cisco WebEx Meetings’i de önceden yüklenmiş olarak sunuyor. Android tabletlerde,  ilk olan bu özellik, kullanıcıların ekranlarındaki herhangi bir içeriği başkalarıyla paylaşabilmenin yanı sıra, telefon rehberlerinden WebEx görüşmelerini, yapabilmelerini sağlıyor. Samsung e-Meetingse kullanıcılara bir toplantı sırasında merkezi  sunucu veya ağa erişmek zorunda olmadan içerik paylaşma imkanı sunuyor.

 
  Samsung Galaxy NotePRO ile TabPRO ürün serisi değişik bağlantı seçenekleriyle geliyor; “Wi-Fi”, “Wi-Fi+3G”. Kullanıcılar S Pen’i de içeren 12,2 inç’lik Galaxy NotePRO ve S Pen içermeyen 12,2 inç’lik Galaxy TabPRO, Galaxy TabPRO 10,1 inç ve 8,4 inç modelleri arasında seçim yapabilecek. Samsung Galaxy NotePRO ile TabPRO tablet serisi dünya genelinde 2014 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışa sunuluyor.

Son kullanıcı içerik paketi içinde

Samsung  tablet serilerini çok özel avantajları ile birlikte sunuyor. Şirket, dünyanın önde gelen mobil içerik, servis sağlayıcılarından oluşan 11 şirket ile işbirliği yaparak, Galaxy NotePRO kullanıcıları için popüler; haber, sosyal medya, bulut depolama aboneliklerden oluşan, ortalama 700 dolar değerinde özel bir içerik paketi ile birlikte geliyor.

İçeriklerin Kapsamı, Kullanım Süreleri

Servisler                                                                Kapsam
Bitcasa:                                                                3 aylık 1TB depolama
Bloomberg Businessweek+:                                     12 ay ücretsiz abonelik
EasilyDo Pro:                                                          Ücretsiz uygulamalar
Hancom Office:                                                       Ücretsiz abonelik
NY Times**:                                                          12 hafta ücretsiz abonelik
Oxford Advanced Learner’s A-Z:                                 Ücretsiz uygulamalar
Sketchbook:                                                             Ücretsiz uygulamalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir