ALİKKO İLE CAHER NİTOVİKLA’DA

1960’LI YILLARIN SONU VE 1970’Lİ YILLARIN BAŞINDA, KIBRIS TÜRK TOPLUMUNUN SEVEREK DİNLEDİĞİ RADYO PİYESİ ALİKKO İLE CAHER, YILLARDAN SONRA YENİDEN HAYAT BULUYOR.

ALİKKO ROLÜ İLE ÖZDEŞLEŞEN KEMAL TUNÇ’UN YİNE KENDİSİNİN YAZIP YÖNETTİĞİ ALİKKO İLE CAHER RADYO SKECİ, BAYRAK RADYOSU’NUN EN ÇOK DİNLENEN RADYO PROGRAMIYDI. YILLAR SONRA, BU TANITIM FİLMİNDE, ALİKKO ROLÜNDE BU KEZ GÜNAY BOZKURT VE CAHER ROLÜNDE İSE, BİRDÖNEM CAHERİ CANLANDIRAN YÜCEL KÖSEOĞLU‘NUN OĞLU KÜRŞAT KÖSEOĞLU BULUNUYOR. BİR TANITIM FİLMİNDEN ÇOK, USTALARA SAYGI DURUŞU ÖZELLİĞİNİ DE TAŞIYAN BU KISA FİLM, 2012 BLUEPLATFORM YAPIMI.
YÖNETMEN: CEMAL YILDIRIM
YÖNETMEN YARDIMCISI: ÇAĞLAR YILDIZ
KAMERA: METEHAN AZİZOĞLU
SES: DOĞUŞ BOZKURT
KURGU: CEMAL YILDIRIM

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tanıtım videosu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, eşsiz doğa güzelliği ile havası ile akdeniz’in ortasında, akdeniz’in incisi, tatil yapmak için en ideal gezilecek yerlerden biridir.

Altın sarısı sahilleri ile tarihi doğası ile tatilinizi en güzel geçireceğiniz eşşiz adamıza herkesi bekliyoruz.

KIBRIS BARIŞ HAREKATI 1974 – İngilizler bu görüntüleri 35 yıl neden sakladı?

35 yıl önce yapılan kıbrıs barış harekatında Rumlar; Türklerin rumları esir ettiğini ve öldürdüğünü söylüyordu. Fakat video da adanada esir edilen rumların ne kadar misafirperverane ağırlandığını gösteriyor ki ve harekattan sonra rumlar güney yönetime iade edildi.. Fakat 20bin Türkü esir eden rum nasıl esir etmişti? O da belli zaten videoda. Ayrıca harekattan sonra bu 20 bin Türkten bir çoğunun akıbeti belirsizdi.