aksesuarlar yerlileştirecek

  Telefona dönüşen eldivenden saç analizi yapan cihaza kadar birçok aksesuarı tüketiciyle buluşturan Smart Teknoloji, yerli ürün geliştirecek. Hedef 2014’ün ilk çeyreğinde 140 ürüne ulaşmak.

Smart Teknoloji, yurtdışı ndan akıllı cep telefonları ve tabletlerle uyumlu aksesuarları tüketiciyle buluşturuyor. Şu anda balık tutmadan hokey e birçok oyun ve cep telefonunu yanıtlayabileceğiniz eldivene kadar 40’a yakın ürünle piyasada. Yazılım ve donanım için Ercan Balcı ve Sunay Şener’in kurduğu Pordiva ile işbirliği yapan Smart Teknoloji, şu anda ithal ettiği aksesuarları yerlileştirmeyi hedefliyor. Kendi fikirlerini ürüne dönüştürmek için harekete geçen şirket yerli ürün lansmanını da Ocak ayında yapacak. Yılın ilk çeyreğinde ise 40 olan ürün sayısı 140’a çıkarılmış olacak.

Yeni ürünler yolda

Smart Teknoloji CEO’su İlker Torlak, mobil cihazlar için aksesuar değil apsesuar yani uygulamalı ürünlerin öne çıktığını belirterek, Pordiva ile mobil dünyaya çok yeni ürünler kazandıracaklarını söyledi.

Akıllı mobil cihazlarla ilgili ürünlere odaklandıklarını kaydeden Torlak, “Yeni ürünlerimizi özellikle gençlerin ve çocukların çok kullanacağını düşünüyoruz. Türkiye’deki tüketicinin yaşam kalitesini artıracakürünler geliştireceğiz. Projida ile işbirliğimiz çerçevesinde 2014 yılında yeni ve yerli ürünlerimizle iddialı olacağız” dedi.

Nihai hedeflerinin ise ihracatını yapabilecek ürünler geliştirmek olduğunu vurgulayan İlker Torlak, şu anda sağlık ve eğitim ağırlıklı ürünlerle tüketicinin karşısına çıktıklarını, üçüncü ayağın ise akıllı evler olacağını ifade etti.

Torlak, “Artık fikirlerimizi ürüne dönüştüreceğiz. Tüm sektörlere yönelik aksesuarlar geliştireceğiz. Şu anda 40 ürünümüz var ama 2014 yılının ilk çeyreğinde bu sayıyı çoğu bizim fikirlerimizden geliştirilen 140 ürüne ulaşacağız. İlk lansmanımızı Ocak ayında gerçekleştireceğiz ve herkesi çok şaşırtacağız” diye konuştu.

Potansiyel çok yüksek

PORDİVA’NIN kurucularından Ercan Halıcı da aksesuarların 2014 yılında hızlı büyüyecek alanlardan biri olacağını söyledi. Halıcı şöyle devam etti: “Düşünün ki Apple bile özel bir aksesuar bölümü açtı. Biz de bu işin yazılım ve donanım tarafında varız. Kurumlar için çözümler geliştiriyoruz. Örneğin Dove için akıllı bir tartı geliştirdik. Kalorinizi, kilonuzu size hatırlatan bir projeydi. Şimdi bütün spor salonlarına benzer bir çözümü sunmaya başladık. Dolayısıyla artık markalar da bu alana girdi ve ciddi bir büyüme potansiyeli var.”

Parmağınla konuş, gölde balık tut!

SMART Teknoloji nin eğlenceli aksesuar ve oyunları var. Örneğin cep telefonunuz çaldığında eldiveninizin bileğine basarak açabilir, başparmağınızı kulaklığa, serçe parmağınızı ahizeye dönüştürebiliyorsunuz. Fishing Game, Game of Goose, appQuiz ve Air Hockey’i tablet üstü oyun olarak yılbaşı gecesi eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap ediyor. Tabletinize indirebileceğiniz, ikili ve daha fazla kişiyle oynanan Fishing Game ile tabletinizin üstündeki gölünüzde dijital balıkları tutabilirsiniz. Daha klasik bir oyun istiyorsanız Game of Goose’u tercih edebilirsiniz. Bu oyunda rakibinizi attığınız bir zarla geçebilir veya gelen komutla ondan çok daha geriye gidebilirsiniz. Air Hockey ile eğlence parklarındaki air hockey heyecanını tabletinizle her yere taşıyabilirsiniz. appQuiz ise bilginizi yarıştırmak için tasarlanmış bir oyun. Oyunların fiyatı 39.90 ile 89.90 TL arasında değişiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir