Android’e launcher sürprizi

Firefox’un arkasındaki Mozilla, şimdi ise yeni bir Android launcher’ı hazırlıyor!

 

Firefox‘un geliştiricisi Mozilla, bu aralar pek yoğun. Kendi mobil işletim sistemi ni de geliştiren firma, şimdi ise yeni Android launcher‘ının ekran görüntüsünü ortaya çıkardı.

Mozilla, yeni alternatif giriş ekranının “istediğiniz an içerik keşfetmenize” izin vereceğini söylüyor. Bir başka alternatif giriş ekranı olan Everything Me‘yi esas alan launcher, ilgi alanlarınıza göre doğru zamanlarda”akıllı klasörler” oluşturuyor. Mozilla‘nın paylaştığı görüntüdeki Firefox Android launcher‘ı, Everything Me‘ye baya benziyor, renkleri biraz daha Firefox renklerine yakın.

Ekran görüntüsünde üst tarafta görünen klasörler, tahminen launcher‘ın öne çıkan özelliği olan akıllı klasörler. Bu klasörler, örneğin tüm müzik uygulamalarınızı bir klasörde, tüm sosyal uygulamalarınızı ayrı bir klasörde topluyor. Simgelerin altındaysa   bulunduğunuz yere ve o anki saate bağlı olarak kullanmak isteyebileceğiniz uygulamalar sıralanıyor.

Launcher, Firefox for Android ve Everything Me‘nin içeriksel web aramalarını bir araya getirerek kişisel web deneyimi de sunmayı amaçlıyor.

Mozilla‘nın yeni “akıllılauncher‘ının mevcut fazla sayıda launcher ile başa çıkıp çıkamayacağını biz de merak ediyoruz. Yazılım ın arkasında Mozilla‘nın olması, bir şansının olduğu anlamına gelebilir.

 

içeriğin kaynağı: CHIP Online

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir