Google Drive Hesabınızı Daha Etkin Kullanmanızı Sağlayacak 6 Chrome Eklentisi

extentions

 

Hemen hemen herkesin Google Drive hesabının olduğu günümüzde, hesap sahibi olmak kadar o hesabı etkin kullanmak da önemlidir. İşte size belgelerinizi paylaşırken ya da yeni belgeler oluştururken kullanabileceğiz 6 Chrome eklentisi:

1) FogPad

fogpad

———————————————————————————————-

Chrome Fogpad, Google Drive hesabınıza yüklemiş olduğunuz ya da hesabınızda yeni hazırlamış olduğunuz belgelerinizi istemediğiniz kişilerden korumanızı, yani onlardan gizli tutmanızı sağlayacaktır.

Çoğu zaman oluşturulan belgelerin paylaşım ayarları, linke sahip herkese açıktır, şeklinde bırakılır. Bu yöntem herkesin ulaşmasını istediğiniz belgeleriniz için çok güzel bir yöntemdir. Fakat sadece sizin şirketinize ait ya da sadece size ait belgelerinizi bir başka kişinin görmesini istemiyor iseniz, yapmanız gereken tek şey Fogpad eklentisini kullanmak olacaktır.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Fogpad eklentisi ile belgelerinizi şifreleyebilir, bu şifreyi belgenizi paylaşmak istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.

 

 2) Google Drive Hesabınıza Resim Kaydetme

save to google drive

—————————————————————————————————————-

Google’da arama yapıyorsunuz, bir resmi beğendiniz. Bilgisayarınıza indirip Drive hesabınıza yükleyecek kadar çok zamanınız yok mu? işte işinize yarayacak bir eklenti: Save To Google Drive. Tek yapmanız gereken eklentiyi kurmaktır. Eklentiyi kurduktan sonra istediğiniz resmin üzerinde sağ tıkladığınızda “Google Drive’a Kaydet” seçeneğini kullanabilir hale geleceksiniz. Anında Google Drive hesabınıza yüklenen içerikleri, istediğiniz zaman,  istediğiniz her yerde kullanabileceksiniz.

 

3) Google Drive Hesabınıza Yazı Kaydetme

save text to Google Drive

————————————————————————————————————–

Bir web sayfasından kullanmak istediğiniz metni Google Drive hesabınıza anında kaydetmenizi sağlayacak olan bu eklenti de ücretsiz. Bu eklenti olmadan beğendiğiniz içeriği orijinal hali ile Google Drive hesabınıza yüklemeniz imkansız. Eklentiyi kurarak, hem zamandan tasarruf edeceksiniz. hem de metin üzerinde herhangi bir düzenleme yapma ihtiyacı duymayacaksınız.

 

4) Google İçin Kısayol Oluşturma

shortcuts for google

————————————————————————————————————

Bu eklenti tam anlamıyla hepimizin içinde bulunan tembel yanına hitap ediyor. Nasıl mı? Shortcuts For Google eklentisi, Google Drive hesabınız içerisinde yaptığınız herhangi bir işlemin, oluşturduğunuz herhangi bir belgenin ya daYoutube ve Picasa gibi Google hesabınız ile giriş yaptığınız siteler arasında kısayol oluşturmanızı sağlıyor. Adres çubuğunun hemen yanında yer alacak olan eklentiyi kullanmak da çok kolay.

5) Pixlr Editörü

pixlr editörü

———————————————————————————————————-

Pixlr Editörü ile fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapabilir, fotoğraflarınızı kesebilir, somutlaştırabilir ya da soyutlaştırabilirsiniz. Editörü kullanarak fotoğraflarınızın renkleri ile oynayabilir, üzerine yazı ekleyebilirsiniz.

 

6) Black Menu Eklentisi

Blak menu, mevcut Google deneyiminizi arttırmanızı sağlayacak. İnternet sağlayıcınızda pop-up şeklinde ekli olacak eklenti ile bulunduğunuz browser’dan çıkmadan Google içinde arama yapabileceksiniz.  Birden fazla sekme açmadan yapabileceğiniz aramalar ile Youtube’da Google Maps’de, Gmail’de ve daha da önemlisi Drive hesabınızda arama yapabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir