IBM’den sahtecilik ve güvenlik tehditlerine karşı adım attı

  IBM, dünyanın önde gelen kurumlarının internet saldırılarından ve dolandırıcılıktan korunmasına yardımcı olan Trusteer şirketini satın alacağını duyurdu. Güvenlik alanındaki bir diğer duyuru da kurulması planlanan IBM İnternet Güvenliği Yazılım Laboratuvarı oldu.

 

IBM, kuruluşları finans alanındaki sahtecilik vakaları, gelişmiş güvenlik tehditleri karşısında korumaya yardımcı olan, önde gelen yazılım sağlayıcısı Trusteer şirketini satın alacağını duyurdu. Satın alma bulut üzerinde sunulan yazılım hizmetlere yapılan yatırımlar bir adım ileri taşınıyor.

 
Duyurunun parçası olarak IBM; 200’ün üzerinde Trusteer ve IBM araştırmacısının ve geliştiricisinin mobil uygulama güvenliği, gelişmiş tehditler, casus yazılımlar, sahtecilik karşıtlığı, mali suçlarla ilgili çalışmak üzere bir araya geleceği internet güvenliği yazılımı laboratuvarı kuracağını bildirdi.

 
2006 yılında kurulan ve dünyanın çeşitli şehirlerinde ofisleri bulunan Trusteer, çok sayıda finans kurumu dahil olmak üzere yüzlerce şirkete web uygulamalarını, çalışan müşteri bilgisayarlarını mobil aygıtları tehditlerden korumaya yardımcı olan çözümler sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir