Kablosuz Ağlara dikkat kurban gitmeyin

Kablosuz ağlar günümüz çağda veli nimetlerinden biri, ancak ne kadar güvenli ?  Yapılan araştırmalara göre kablolu ağlardan 4 kat daha güvensiz, Wi-Fi ağlarından korunmanın sırlarını açıklıyoruz.

 

Wi-Fi Matic ile kablosuza kurban gitmeyin!

 

Kablosuz ağ bağlantısı nın cep pilini sömürmesini istemiyorsanız, bu uygulamaya mutlaka şans verin!

Android işletim sistemli telefonunuzun şarjını en çok tüketen şeylerden biri de, kablosuz bağlantılardır. Telefonun, sık kullandığınız kablosuz ağın sınırları dışına çıkması halinde, kablosuz ağ bağlantısının hala açık kalması, sürekli yeni ağları aramaya neden olarak pilini daha hızlı tüketecektir.

Evde, veya ofiste ya da sık gittiğiniz bir kafedeki kablosuz ağın sınırları dışına çıktığınızdaysa kablosuz ağ bağlantısını kapamayı unutabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarla sık karşılaşıyorsanız, Wi-Fi Matic uygulaması tam size göre.

Uygulama sık kullandığınız Wi-Fi ağlarınızın yakınında bulunan GSM istasyonlarını tanıyarak bu istasyonların kapsama alanı dışına çıktığınızda Wi-Fi ağınızın kapsama alanı dışına çıktığınızı anlayarak kablosuz bağlantınızı kapatıyor. Böylece pili tüketen bir diğer bileşen olan GPS modülü nü kullanmadan lokasyonunuzu tahmin ederek gerekli önlemleri almış oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir