Microsoft Windows Phone 8 Güncellemesi 2014 Nisanda

Microsoft ile Windows Phone’lu akıllı telefon için görüşme halinde olduklarını açıkladı. Windows 8.1 için yeni bir güncelleme  Nisan ayında olacak.

 

Windows Phone akıllı telefon üreticisi Nokia‘nın tekelinde desek herhalde yanlış söylemiş olmayız. Microsoft ile yapmış oldukları işbirliği doğrultusunda Windows Phone pazarının tek hakimi olan Nokia Windows Phone platformunun pazar payını biraz arttırmış olsa da görünüşe göre, Microsoft için yeterli olmamış.

Nokia‘nın yanında Windows Phone‘lu akıllı telefon üretecek yeni  akıllı telefon üreticisi arayan Microsoft, son olarak  Sony ile konu hakkında konuşuyor. Bir süredir görüşmeler ile alakalı söylentiler ortalıkta dolaşıyordu ancak şimdiye kadar resmi bir açıklama gelmemişti. Beklenen resmi açıklama nihayet Sony Mobile Avrupa’nın başındaki isim olan Pierre Perron’dan geldi. Pierre Perron, Microsoft’ ile Windows Phone‘lu akıllı telefon hakkında görüştüklerini doğruladı.

Öte yandan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkması dahilinde son dönemde Microsoft‘un desteğini  iyiden iyiye arttırdığı Windows Phone pazarı farklı boyuta geçebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir