Neswolf Folder Locker indir

Klasör ve Dizin Kilitleme Programı yükle

 

Lisans: Ücretsiz
Dil Desteği:İngilizce
İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Üretici: Neswolf

Bilgisayarlarda yer alan gizli klasörlerimizi veya önemli iş belgelerinizin olduğu dizinleri koruma altına almak bazen oldukça zor olabiliyor. Windows’un sunduğu güvenlik araçlarına erişim bazen karmaşık yöntemlerle sağlanıyor, sağlansa bile kullanıcı şifresini ele geçirenler dosyaları başka konumlara kopyalayarak erişim sağlayabiliyorlar.

 

Dosya ve dizinleri yetkisiz kişilerden korumak amacı ile kullanılabilecek ücretsiz ve basit programlar üreticiler tarafından sağlanıyor. Bunlardan bir tanesi Neswolf Folder Locker programı ve oldukça basit olmasının yanında kullanmak için herhangi bir bedel, talep edilmiyor.

 

Kurulum sürecinin ardından masa üstüne kendi ikonunu yerleştiren programı bu ikonla hemen açabiliyor ve daha sonra içerisindeki dosya tarayıcısı sayesinde istediğiniz dizini bularak işaretlemeniz gerekiyor. Programın bu konudaki eksiklerinden bir tanesi maalesef dizin adı içerisinde boşluk bulunması durumunda erişimi engelleyememesi, bu neden ile hangi klasörleri kilitlemeye çalıştığınıza dikkat etmelisiniz.

 

Dizin seçimini yaptıktan sonra Lock Folder  butonunu kullanarak direkt olarak klasörü erişilmez hale getirebilirsiniz. Erişime kapatılan dizinlere tıklansa bile tıklayanlar herhangi bir tepki alamayacaklardır, klasör açılmayacaktır.

 

Önceden kilitlenen klasörü açmak için yine programı kullanmanız ve var olan erişim engelini kaldırmanız gerekmektedir. Engelini kaldırdığınız klasörler yeniden erişime açık haIe geleceklerdir.

 

indir1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir