OKI’den dünyada ilk dahili sunuculu yazıcısı

OKI Tıbbi Dijital Görüntüleme ve iletişim sektörüne özel olarak geliştirdiği dahili Dicom yazılımlı ürün serisini pazara sundu.

 

OKI’nin dahili DICOM sunuculu (Tıbbi Dijital Görüntüleme ve İletişim) yazılımlı yazıcı serisi, ek bir yazılım veya donanıma gerek kalmadan  medical baskıların uygun maliyet ile alınmasını sağlıyor. OKI, klasik film baskı teknolojisine dayalı mevcut DICOM çözümlerine oranla daha uygun maliyetli, daha hızlı daha esnek  baskı çözümleri sunan ilk şirket olma özelliğine sahip bulunuyor. DICOM, tıbbi görüntüleme, diğer ilgili bilgilerin aktarımı, baskı, depolama, dağıtımı için önemli uluslararası standart. OKI Dicom yazıcılarında DICOM V3.0 baskı sunucusu tamamen gömülü olduğundan ek bir yazılım ve cihaza (bilgisayar) gerek duyulmuyor.

 

OKI dahili sunuculu DICOM yazıcılar tıbbi sektör baskı uygulamalarında çok avantaj sunuyor. OKI’nin yeni ürün serisi “tak çalıştır” özelliği sayesinde sürücüye ihtiyaç olmaksızın kurulum kolaylığı sağlıyor; esnek yapıları tutarlı baskı kalitesi sayesinde tıbbi görüntüleme alanında başarıyla kullanılıyor. İletişim yolu olarak ağ arayüzünü kullanması sayesinde uzaktan yönetilebilme kolaylığı sunuyor.

 

OKI DICOM yazıcı kullanımı, çeşitli cihazlar arasında ortaya çıkan iletişim sorunları da ortadan kalkıyor. OKI güvencesi ile üretilen yazıcılar sağlamlığı ile dikkat çekiyor, mevcut tıbbi ekipmanları ile yüksek uyum içerisinde çalışıyor.

 

OKI, Röntgen, nükleer  tıp, tarama, ultrason görüntülerini kağıt baskısı olarak  alan, 4 farklı model sunuyor C610 DM ve C711 DM A4 yazıcılar, C831 DM, C910 DM  A3 seçenekleri sunuyor.

 

DICOM yazıcıların kağıda baskı alma özelliği çok avantaj sunuyor. Kağıt kullanımı röntgen film basımına kıyasla   daha uygun maliyet sağlıyor Kağıdın, çevre dostu araç olmasının yanında diğer hasta kayıtları arasında kolayca depolanabiliyor ve kolayca açıklayıcı notlar eklenebiliyor. Kağıt baskılar röntgenlerden farklı olarak ışığa karşı hassas değil, güneş ışığına maruz kaldığında aşınmaya uğramıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir