Windows 9’dan ilk sızıntılar

Windows 9, pencereli modern uygulama ile gelecek!

 

Windows 8.1 Update 1’den sızan bilgiler, söylentiler, Windows 9 da bu işlevlerin de habercisi!

Microsoft, Windows 8.1 Update 1‘i bahara yetiştirmek için çalışmalar sürüyor. Güncelleme hakkında bilgiler se çoktan gelmeye başladı. Buna göre Update 1, büyük değişiklikler yapmayacak, ancak fare ve klavye kullanıcılarını modern arayüze alıştıracak yenilikler içerecek.

 

Söylentiler, Windows 9‘un modern uygulamaları pencerede çalıştırmaya izin vereceğini söylüyor. Bahar aylarında gelecek Windows 8.1 Update 1‘in yapacağı değişiklikler arasında, firmanın buna hazırlık yaptığını görüyoruz.

 

Sızan ekran görüntülerinde Update 1‘in modern uygulamaları görev çubuğuna sabitlemeye izin verdiği gözleniyor. Bunun yanında modern uygulamalarının üst tarafında uygulamayı küçültmek, kapatmak için yeni düğmeler eklenmiş bulunuyor.

 

Microsoft, bu değişiklikleri gerçekten yaparsa, “modern” arayüzü Windows’u fare ve klavye ile kullananlar için daha elverişli  hale getirmiş olacak. Değişiklikler modern arayüz için belki geri adım olacak, ancak Windows Store için ileri adım olacağından şüphe yok. Windows 8 uygulamalarına modern arayüz dışında erişebilmek, onlara yeni olanaklar sunacak, muhtemelen masaüstü kullanıcılarının Store uygulamaları na erişimini artıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir