Xiaomi Mi3 yeni arayüz güncellemesine kavuştu

Yakın zamanda Türkiye’ye de gelecek olan Xiaomi’nin amiral gemisi Mi3 için yeni haberler geldi.

Firma Mi3 için arayüz güncellemesi olan MIUI v4.5.9′u piyasaya sürdü. Android 4.4 KitKat işletim sistemi tabanlı bu arayüzün yeni gelen güncellemesi ile elbette KitKat özelliklerine destek geliyor. Hataların giderilmesi, Chromecast desteği, düşük güç ses oynatma ve temel performans destekli güncelleştirmeler bunlardan bazıları.

Bunu yanında arayüzde de güncellemeler bulunacak. Misal duvar kağıdınızı değiştirdiğinize ekrandaki ikonlar gibi belli elementler de ona uyum sağlayarak değişecek.

Yeni güncelleme ile artık Mi Cloud’a müzik yükleyebileceksiniz. Ayrıca artı Mi Cloud, oynattığınız müziklerin bilgi kısmında sizlere yüksek çözünürlükte görseller sunacak. Tarayıcı ekranı, takvim, e-posta ve hava durumu uygulamaları da hatalardan kurtulmuş durumda. Geliştiricilerin dediğine göre MIUI ROM artık en stabil halini almış durumda. Nitekim yeni arayüz güncellemesini yükleyenlerin de yorumları bu şekilde.

Son olarak geçtiğimiz ay içerisinde Çin dışında satışlara başlanacağı açıklanan ünlü telefon üreticisi Xiaomi ya da Avrupa’daki adıyla mi’nin Malezya’da 20 Mayıs’ta satışa başlayacağı doğrulandı. Satışlara Mi3 ile başlaaycak olan firma yeni ülkede telefonu 275 dolarlık bir etiketle sunacak. Geri kalan diğer ülkeler için henüz tarih ve rakam belli değil.
xiaomi-mi3-yeni-arayuz-guncellemesine-kavustu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir